Nezávislý portál ATLAS 21 vznikl v říjnu 2020 v reakci na pandemii COVID-19 a její dopady na situaci v Česku. Pandemie vyvolala krizi, ale umožnila také nahlédnout do fungování státních orgánů a výkonných složek po celém světě. S krizí přichází změny a zklamání. Česko disponuje mnoha výrobními, inovačními, technologickými i kreativními kapacitami. Dokáže je ale vždy smysluplně využít? Na základě této otázky jsme založili portál ATLAS 21. Pojďte s námi hledat odpovědi. 

TÝM ATLAS 21

 

Vznikl jako občanská iniciativa na akademické půdě ČVUT v Praze. K projektu se stále připojují další spolupracovníci i instituce. Jádro týmu se skládá z dobrovolníků z různých oborů.

Vít Dočkal 

Eva Troppová

Filip Obdržálek

Stanislav Miller

VIZE A CÍLE PROJEKTU 

Vizí ATLAS 21 je sdílet relevantní informace, znalosti a ověřená fakta, propojovat obory. Základním stavebním prvkem je příběh. Už během první vlny pandemie se v České republice vzedmula vlna solidarity, objevilo se mnoho efektivních řešení. Jednotlivci i firmy měnili své profesionální zaměření a mnohdy i za cenu vlastních investic začali jednat a pomáhat ostatním. Chceme, aby tito lidé byli vidět - dáváme jim prostor na našem portálu. Jsou inspirací a “dobrou zprávou” pro celou těžce zkoušenou společnost. 

NAŠE VÝCHODISKA

TECHNOLOGIE – máme. ODBORNÍKY – máme. NÁPADY – máme. 

Musíme je využít pro rozvoj společnosti v České republice.

FINANCOVÁNÍ PROJEKTU

 

Zdroje získáváme ze sponzorských i individuálních darů, z grantů a díky dobrovolnické práci řady lidí. Podpořit nás můžete i Vy. 

 

Děkujeme!

JanaBW.jpg

Jana Heřmánková   

Kateřina Gazdová
Robin Čumpelík 
Marie Svatoňová