Profesionálové v kultuře

10. díl

Lenka Senová

8. 3. 2021

V desátém díle profesionálů jsme si popovídali s Lenkou Senovou, která stojí za dramaturgií Roxy Prague již dlouhých 24 let.

“Moje práce se specifikuje na celkovou dramaturgii, aby dávalo smysl, co se děje za celý měsíc programově. Starám se o booking zahraničních DJs, na tohle se specializuju posledních mnoho let, elektronika je stále moje vášeň.”

 

- Lenka Senová

9. díl

Filip Bruthans

28. 2. 2021

V tomto měsíci posledním a zároveň devátým dílem profesionálů je rozhovor s Filipem Bruthansem, light designerem ve firmě Kontralicht.

"Tak začíná to od nějaké první schůzky a představy, je to samozřejmě o žánru, který to je. Člověk nasaje nějaké technické parametry té věci, kde to je, co si člověk v daném prostoru může dovolit. A začíná práce od prvních kroků, kdy se scéna vizualizuje ve 3D programech. Pokud se scéna schválí, vizualizujeme scénu podle daného playlistu."

 

- Filip Bruthans

8. díl

Kamil Černík

21. 2. 2021

Přinášíme vám 8. díl ze série Profesionálové v kultuře. Naším dnešním hostem je osvětlovač a HR manager v T Servis Kamil Černík.

,,Někdy je opravdu obtížný ten tým sestavit. To pak člověk volá ve dne v noci na všechny strany a snaží se ho nějak seskupit. Pak mu někdo z toho vypadne, musí ty další dva/tři týmy přeskládat nějak jinak, protože v každým týmu má technik nějakou svojí pozici a musí se to zkoordinovat tak, aby všechny akce dopadly na jedničku.''

 

- Kamil Černík

7. díl

Víťa Váňa

14. 2. 2021

V dalším díle Profesionálů v kultuře jsme s Víťou Váňou mimo jiné probrali například vliv koronakrize na jeho živobytí.

"Mě by úplně stačilo, kdybychom zase mohli dělat to, co máme rádi, všechno ostatní už se poddá. Takový mám skromný přání... Jestli se to vrátí do stejných kolejí? No, hned ne. Problém bude, bude to trvat rok, dva, možná tři. Já si myslím, že třeba dva. Musíme si uvědomit, že v roce 2019 jsme zažili, a podle mě mi to potvrdí všichni kolegové napříč bussinesem, ty úplně nejlepší roky, který byly. A nějakou dobu bude trvat, než se to vyškrábe zase nahoru."

 

- Víťa Váňa

6. díl

Jana Heřmánková

1. 2. 2021

V dalším, dnes již šestém, díle Profesionálů jsme do křesla posadili Janu Heřmánkovou, která za roky působení v kulturním průmyslu prošla různými pozicemi na různých místech. Momentálně pracuje na pozici CEO ve firmě T Servis.

,,Když jsme v roce 2000 začínali, tak jsme se to všichni učili. Uvědomuju si, že i tenkrát když jsme začínali, jsme to chtěli mít hezký, preciziní. Chtěli jsme, aby ty věci byly dobře udělaný a na tom jsme si zakládali a je to tak do dneška. A když dneska vidim, kam se to celý posouvá, hlavně aby to bylo větší a větší a kolikrát je to na hraně toho, co je ještě vůbec možný. Je tolik věcí, který můžou ovlivnit tu zdárnmou akci.''

- Jana Heřmánková

5. díl

Arnošt Kasal

26. 1. 2021

Tentokrát jsme si posvítili na našeho 5. hosta, Arnošta Kasala, který pracuje jako produkční mimo jiné v EventSupport.

,,Přijde mi, že to je hrozně hezká hra. Když stavíš nějakou stage, děláš světla, někam něco věsíš. Tak ti vlastně lidi do ruky dávaj hračky a stavebnice, se kterejma něco děláš a pak to postavíš a je skvělý, že ty věci do sebe zapadaj.''

- Arnošt Kasal

4. díl

Miroslav "Tschepitz" Švec

13. 1. 2021

S potěšením vám představujeme 4. díl série Profesionálové v kultuře, jehož hostem je CEO backlinové společnosti Nomads of Prague Miroslav Švec, neboli "Tschepitz".

"První sklad byl můj pokoj, tam se skládaly věci, naštěstí to bylo v prvním patře. Pak jsme měli pronajmutej barák na Spořilově, kde jsme bydleli, no a tam to bylo v garáži. Ty začátky, to byla spíš taková legrace, nikdo z nás si nemyslel, že to dosáhne takovejhle konců a objemů."

- Tschepitz

3. díl

Milan "Parketa" Skotálek

6. 1. 2021

Uvádíme 3. díl ze série Profesionálové v kultuře.

Prvním hostem letošního roku je produkční Milan "Parketa" Skotálek.

"Vím, že to bylo hrozně emocionální, hrozně hustý a vlastně se zjistilo, že Nirvana už neexistuje, Kobain je mrtvej a tak se ta technika zase sbalila. Nestihlo se to ani postavit."

- Milan Skotálek

2. díl

Daniel "Daneček" Pokorný

20. 12. 2020

Přinášíme Vám druhý díl ze série Profesionálové v kultuře.

Naším dnešním hostem je backline technik a stagemanager Daniel "Daneček" Pokorný.

"Rizikový povolání? Asi z jistýho úhlu pohledu se dá říct, že je, protože když si vybavím situaci, když při hurikánu na festivalu začala vzduchem lítat střecha od stage, tak tady už se bavíme opravu o extrémním riziku."

- Daniel Pokorný

1. díl

Cyril Hořánek

13. 12. 2020

Představujeme Vám první díl ze série rozhovorů Profesionálové v kultuře, který představuje profese a jednotlivé profesionály napříč hudební branží.

Naším prvním hostem je producent a zároveň produkční Cyril Hořánek.